  • HLG-240H-36
HLG-240H-36
advertisement
Manufacturer No:
HLG-240H-36
HK JDW NO:
495-HLG-240H-36
Package:
Datasheet:
HLG-240H-36
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-240H-36
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-240H (240W)
  • Size / Dimension
    8.67Lx2.68W x 1.53 H 220.2mmx68.0mmx38.8mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    241W
  • Depth
    68mm
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    6.7A
  • Output Power
    241.2W
  • Voltage - Output
    18V~36V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    6.7A
  • Max Output Power
    241.2W
  • Max Input Current
    4A
  • Height
    38.608mm