  • HLG-40H-20B
HLG-40H-20B
advertisement
Manufacturer No:
HLG-40H-20B
HK JDW NO:
495-HLG-40H-20B
Package:
100
Datasheet:
HLG-40H-20B
Description:
Quantity:
In Stock : 10004
Step5Bar-code shipping tag
HLG-40H-20B
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-40H (40W)
  • Size / Dimension
    5.80Lx2.42W x 1.45 H 147.2mmx61.5mmx36.8mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    20V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    40W
  • Voltage - Output
    12V~20V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Max Output Power
    40W
  • Max Input Current
    430mA
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.608mm