  • HLG-80H-15
HLG-80H-15
advertisement
Manufacturer No:
HLG-80H-15
HK JDW NO:
495-HLG-80H-15
Package:
100
Datasheet:
HLG-80H-15
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-80H-15
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-80H (80W)
  • Size / Dimension
    6.76Lx2.42W x 1.53 H 171.8mmx61.5mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, cURus, PSE, RCM, TUV, UL
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    5A
  • Output Power
    75W
  • Voltage - Output
    9V~15V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    5A
  • Max Output Power
    75W
  • Max Input Current
    850mA
  • Height
    38.608mm