  • HLG-80H-C350B
HLG-80H-C350B
advertisement
Manufacturer No:
HLG-80H-C350B
HK JDW NO:
495-HLG-80H-C350B
Package:
100
Datasheet:
HLG-80H-C350B
Description:
Quantity:
In Stock : 49
Step5Bar-code shipping tag
HLG-80H-C350B
    Select All
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP67
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    840.053069g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-80H (80W)
  • Size / Dimension
    6.76Lx2.42W x 1.53 H 171.8mmx61.5mmx38.8mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    90W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    91.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    257V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    350mA
  • Output Power
    89.95W
  • Voltage - Output
    167V~257V
  • Current - Output 1
    350mA
  • Max Output Power
    89.95W
  • Max Input Current
    880mA