  • HLN-60H-54A
HLN-60H-54A
advertisement
Manufacturer No:
HLN-60H-54A
HK JDW NO:
495-HLN-60H-54A
Package:
Module
Datasheet:
HLN-60H-54A
Step5Bar-code shipping tag
HLN-60H-54A
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Series
    HLN-60H (60W)
  • Size / Dimension
    6.34Lx2.42W x 1.38 H 161.0mmx61.5mmx35.0mm
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    60W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, PSE, TUV, UR
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.15A
  • Output Power
    62.1W
  • Current - Output 1
    1.15A
  • Max Output Power
    62.1W
  • Max Input Current
    640mA
  • Height
    38.608mm