  • HLN-80H-42A
HLN-80H-42A
advertisement
Manufacturer No:
HLN-80H-42A
HK JDW NO:
495-HLN-80H-42A
Package:
Datasheet:
HLN-80H-42A
Description:
Quantity:
In Stock : 3186
Step5Bar-code shipping tag
HLN-80H-42A
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Series
    HLN-80H (80W)
  • Size / Dimension
    6.34Lx2.42W x 1.38 H 161.0mmx61.5mmx35.0mm
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    82W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    42V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.95A
  • Output Power
    81.9W
  • Current - Output 1
    1.95A
  • Max Output Power
    81.9W
  • Max Input Current
    850mA
  • Dimming
    PWM
  • Height
    38.608mm