  • HLN-80H-54B
HLN-80H-54B
advertisement
Manufacturer No:
HLN-80H-54B
HK JDW NO:
495-HLN-80H-54B
Package:
Datasheet:
HLN-80H-54B
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 54V 1.5A
Step5Bar-code shipping tag
HLN-80H-54B
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    500g
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Series
    HLN-80H (80W)
  • Size / Dimension
    6.34Lx2.42W x 1.38 H 161.0mmx61.5mmx35.0mm
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, PSE, TUV, UR
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Output Power
    81W
  • Current - Output 1
    1.5A
  • Max Output Power
    81W
  • Max Input Current
    850mA
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.608mm