  • HLW05A2Z3K300JF
HLW05A2Z3K300JF
advertisement
Manufacturer No:
HLW05A2Z3K300JF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HLW05A2Z3K300JF
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 3.3kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLW05A2Z3K300JF
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5.25W
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    13.49mm
  • Length
    15.88mm