  • MFR50SFTE52-549R
MFR50SFTE52-549R
advertisement
Manufacturer No:
MFR50SFTE52-549R
HK JDW NO:
898-MFR50SFTE52-549R
Datasheet:
MFR50SFTE52-549R
Description:
Through Hole 549Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR50SFTE52-549R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    549Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    2.4mm
  • Width
    6.3mm