  • HM72A-064R7LFTR
HM72A-064R7LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM72A-064R7LFTR
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-HM72A-064R7LFTR
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM72A-064R7LFTR
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded
  • Inductance
    5.64 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    10A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2827
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    40mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • Height
    3mm
  • Length
    7.23mm
  • Width
    6.8mm