  • HT05CN561PC
HT05CN561PC
advertisement
Manufacturer No:
HT05CN561PC
HK JDW NO:
417-HT05CN561PC
Datasheet:
HT05CN561PC
Description:
HTHP LDD Indust C0G HT200C 560pF 100V Ceramic Capacitor C0G NP0 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm -55°C~200°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
HT05CN561PC
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HTHP LDD Indust C0G HT200C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    560pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm