  • HT06CB104K
HT06CB104K
advertisement
Manufacturer No:
HT06CB104K
HK JDW NO:
417-HT06CB104K
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
HT06CB104K
    Select All
  • Mount
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel (Ni)
  • Capacitance
    100nF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Operating Temperature (Max)
    200°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    3015
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.81mm