  • HT08CN104KN
HT08CN104KN
advertisement
Manufacturer No:
HT08CN104KN
HK JDW NO:
417-HT08CN104KN
Datasheet:
HT08CN104KN
Description:
HTHP LDD Indust C0G HT200C 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.500Lx0.270W 12.70mmx6.85mm -55°C~200°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
HT08CN104KN
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HTHP LDD Indust C0G HT200C
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.270W 12.70mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm