  • HT15CN473JN
HT15CN473JN
advertisement
Manufacturer No:
HT15CN473JN
HK JDW NO:
417-HT15CN473JN
Datasheet:
HT15CN473JN
Description:
HTHP LDD Indust C0G HT200C 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Diax0.500L 5.08mmx12.70mm -55°C~200°C 2 Terminations High Temperature Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
HT15CN473JN
  • Diameter
    5.08mm
  • Length
    12.7mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HTHP LDD Indust C0G HT200C
  • Size / Dimension
    0.200Diax0.500L 5.08mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Nickel (Ni)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V