  • HTCR0805EW-680RFT3
HTCR0805EW-680RFT3
advertisement
Manufacturer No:
HTCR0805EW-680RFT3
Manufacturer:
Welwyn
HK JDW NO:
14302-HTCR0805EW-680RFT3
Package:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HTCR Series, Thick Film, 680Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
HTCR0805EW-680RFT3
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    HTCR
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMBLE
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Operating Temperature (Max)
    225°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C