  • HV73V1JTTD224G
HV73V1JTTD224G
advertisement
Manufacturer No:
HV73V1JTTD224G
HK JDW NO:
430-HV73V1JTTD224G
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
HV73V Series, Thick Film, 220kOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV73V1JTTD224G
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm