  • HV73V2ATTD1743D
HV73V2ATTD1743D
advertisement
Manufacturer No:
HV73V2ATTD1743D
HK JDW NO:
430-HV73V2ATTD1743D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
HV73V Series, Thick Film, 174kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV73V2ATTD1743D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    174kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm