  • HVGC-65-700B
HVGC-65-700B
advertisement
Manufacturer No:
HVGC-65-700B
HK JDW NO:
495-HVGC-65-700B
Package:
Datasheet:
HVGC-65-700B
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
HVGC-65-700B
  • Weight
    770.199844g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HVGC-65 (65W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx2.42W x 1.45 H 165.0mmx61.5mmx36.8mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    65W
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, ENEC
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Output 1
    93V
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Output Current
    700mA
  • Output Power
    65.1W
  • Voltage - Output
    9V~93V
  • Current - Output 1
    700mA
  • Max Output Power
    65.1W
  • Max Input Current
    220mA
  • Height
    36.8mm