  • HVR3700008253FR500
HVR3700008253FR500
advertisement
Manufacturer No:
HVR3700008253FR500
HK JDW NO:
886-HVR3700008253FR500
Description:
825kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
HVR3700008253FR500
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    HVR37
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    825kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    10.0076mm