  • HWB030S-05
HWB030S-05
advertisement
Manufacturer No:
HWB030S-05
HK JDW NO:
681-HWB030S-05
Package:
Datasheet:
Description:
HWB030S-05 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 2828
Step5Bar-code shipping tag
HWB030S-05
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (30W)
  • Size / Dimension
    5.35Lx3.62W x 1.34 H 136.0mmx92.0mmx34.0mm
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    X-XXMA-X
  • Efficiency
    75%
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    6A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    34.036mm