  • HWS-1500-15/HD
HWS-1500-15/HD
advertisement
Manufacturer No:
HWS-1500-15/HD
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-HWS-1500-15/HD
Package:
Datasheet:
HWS-1500-15/HD
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 100A 1500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWS-1500-15/HD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    3800
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    60mV
  • Load Regulation
    90mV