  • I3A4W008A033V-001-R
I3A4W008A033V-001-R
advertisement
Manufacturer No:
I3A4W008A033V-001-R
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-I3A4W008A033V-001-R
Package:
Module
Description:
DC DC CONVERTER 3.3-16.5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
I3A4W008A033V-001-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2017
  • Series
    i3A (100W)
  • Size / Dimension
    0.92Lx0.75W x 0.38 H 23.4mmx19.1mmx9.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    128W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    96.5%
  • Voltage - Input (Max)
    53V
  • Output Voltage
    16.5V
  • Voltage - Output 1
    3.3V~16.5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Output Power
    100W
  • Height
    9.6mm