  • ICM0805ER670M
ICM0805ER670M
advertisement
Manufacturer No:
ICM0805ER670M
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ICM0805ER670M
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ICM0805ER670M
Description:
Common Mode Filters / Chokes 67uH 20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICM0805ER670M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    ICM-0805
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.45mm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    67Ohm
  • Current
    400mA
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    400mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Impedance @ Frequency
    67Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    50V
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    1.4478mm