  • ICS30L50F15PCB2E1
ICS30L50F15PCB2E1
advertisement
Manufacturer No:
ICS30L50F15PCB2E1
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-ICS30L50F15PCB2E1
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
IND PROX SENS. E1 M30 CABLE LO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICS30L50F15PCB2E1
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Series
    ICS
  • Voltage - Supply
    8V ~ 60V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Termination Style
    Cable
  • Output Type
    PNP-NC, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.591" (15mm)