  • IDLC-25A-350
IDLC-25A-350
advertisement
Manufacturer No:
IDLC-25A-350
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-IDLC-25A-350
Package:
Datasheet:
IDLC-25A-350
Description:
Quantity:
In Stock : 24
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IDLC-25A-350
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~90°C
  • Series
    IDLC-25 (25W)
  • Size / Dimension
    4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
  • Feature
    SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    49V~70V