  • IDLC-45-1400
IDLC-45-1400
advertisement
Manufacturer No:
IDLC-45-1400
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-IDLC-45-1400
Package:
Datasheet:
IDLC-45-1400
Step5Bar-code shipping tag
IDLC-45-1400
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Series
    IDLC-45 (45W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx2.95W x 0.98 H 120.0mmx75.0mmx25.0mm
  • Feature
    SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    45W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    19V~32V