  • IFS100V12PT4BOSA1
IFS100V12PT4BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
IFS100V12PT4BOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IFS100V12PT4BOSA1
Package:
Module
Datasheet:
IFS100V12PT4BOSA1
Description:
IGBT MODULE 1200V 100A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFS100V12PT4BOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Input
    Standard
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.15V @ 15V, 100A