  • IHLP1616BZER3R3M11
IHLP1616BZER3R3M11
advertisement
Manufacturer No:
IHLP1616BZER3R3M11
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-IHLP1616BZER3R3M11
Step5Bar-code shipping tag
IHLP1616BZER3R3M11
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Shielded
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.0943Ohm
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1616
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Self Resonant Frequency
    35MHz
  • Height
    2.01mm
  • Length
    4.45mm
  • Width
    4.06mm