  • IHLP4040DZER330M8A
IHLP4040DZER330M8A
advertisement
Manufacturer No:
IHLP4040DZER330M8A
HK JDW NO:
873-IHLP4040DZER330M8A
Description:
Ind High Current Shielded 33uH 20% 100KHz 3.7A 4040 T/R
Step5Bar-code shipping tag
IHLP4040DZER330M8A
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~180°C
  • Published
    2017
  • Series
    IHLP-4040DZ-8A
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.400W 10.80mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Resistance
    110mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    3.7A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    117.7mOhm Max
  • Max DC Current
    3.7A
  • Frequency - Self Resonant
    5.91MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    4.2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm