  • IHSM7832PJ150L
IHSM7832PJ150L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832PJ150L
HK JDW NO:
873-IHSM7832PJ150L
Datasheet:
IHSM7832PJ150L
Description:
FIXED IND 15UH 4.5A 43 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832PJ150L
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.13mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Max DC Current
    4.5A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.4A
  • Inductance Tolerance
    15%
  • RMS Current (Irms)
    4.5A
  • Height
    7.24mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%