  • IHW30N90TFKSA1
IHW30N90TFKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IHW30N90TFKSA1
HK JDW NO:
376-IHW30N90TFKSA1
Datasheet:
IHW30N90TFKSA1
Step5Bar-code shipping tag
IHW30N90TFKSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Published
    2008
    3
  • Additional Feature
    HIGH SPEED
  • Terminal Position
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
    Standard
  • Power - Max
    428W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • JEDEC-95 Code
    TO-247AD
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    900V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    60A
  • Turn On Time
    82 ns
  • Test Condition
    600V, 30A, 15 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.7V @ 15V, 30A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    691 ns
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    280nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    90A
  • Td (on/off) @ 25°C