  • IME12-10NNOZW2S
IME12-10NNOZW2S
advertisement
Manufacturer No:
IME12-10NNOZW2S
HK JDW NO:
704-IME12-10NNOZW2S
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M12 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IME12-10NNOZW2S
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M12
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.394 (10mm)
  • Response Frequency
    400Hz