  • IPP600N25N3 G
IPP600N25N3 G
advertisement
Manufacturer No:
IPP600N25N3 G
Manufacturer:
Infineon Technologies AG
HK JDW NO:
376-IPP600N25N3 G
Quantity:
In Stock : 7364
Step5Bar-code shipping tag
IPP600N25N3 G
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Terminals
    3
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    icon-pbfree yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Transistor Application
    SWITCHING
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • JEDEC-95 Code
    TO-220AB
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    25A
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.06Ohm
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    100A
  • DS Breakdown Voltage-Min
    250V