  • IPP80N04S2H4AKSA2
IPP80N04S2H4AKSA2
advertisement
Manufacturer No:
IPP80N04S2H4AKSA2
HK JDW NO:
699-IPP80N04S2H4AKSA2
Package:
TO-220-3
Datasheet:
IPP80N04S2H4AKSA2
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 4mOhm @ 80A, 10V ±20V 4.4pF @ 25V 148nC @ 10V 40V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 3868
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IPP80N04S2H4AKSA2
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    PG-TO220-3-1
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    OptiMOS™
  • Power Dissipation-Max
    300W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    4mOhm @ 80A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4.4pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    80A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    148nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V