  • IS61NLP102418-250B3-TR
IS61NLP102418-250B3-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS61NLP102418-250B3-TR
HK JDW NO:
413-IS61NLP102418-250B3-TR
Package:
165-TFBGA
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS61NLP102418-250B3-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TFBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-TFBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    250MHz
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    250MHz
  • Access Time
    2.6ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Max Frequency
    250MHz