  • ISD4002-120EYI
ISD4002-120EYI
advertisement
Manufacturer No:
ISD4002-120EYI
HK JDW NO:
576-ISD4002-120EYI
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
ISD4002-120EYI
Purchasing and Inquiry
ISD4002-120EYI Overview
This is done with Surface Mount after it has been mounted on the PCB voice recorder online.A package makes the 28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width) popular with electronic recorder.This online voice recorder supports the Operating Temperature of -40°C~85°C TA.For 2.7V~3.3V to function, a voltage is supplied.With the ChipCorder? Series, you'll have all the benefits of recording and playing back voice recordings.Voice recorder online is able to deliver Auto Mute.There is a Type of Internal/External integrated into it.Sounds have a sample rate of 8kHz samples per second.There is an input signal going into the voice recorder online from Analog - Differential.Filters can pass through 3.4kHz frequencies.Consumer ICs are of type SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG.To prevent signals from reflecting off the transmission line end, 28 terminations are used.An electric current of 3V is supplied to online voice recorder.Voice recorder online is a kind of electronic online voice recorder that can be found under the Subcategory of Audio Synthesizer ICs.As far as the Supply Voltage goes, it can reach 40mA.
ISD4002-120EYI Features
Embedded in the 28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width) package
Operating temperature of -40°C~85°C TA
SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG as its consumer IC type
ISD4002-120EYI Applications
Step5Bar-code shipping tag
ISD4002-120EYI
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2008
  • Feature
    Auto Mute
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    28
  • HTS Code
  • Subcategory
    Audio Synthesizer ICs
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.3V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3V
  • Interface
    SPI
  • Oscillator Type
    Internal/External
  • Supply Current-Max
    40mA
  • Consumer IC Type
    SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG
  • Output Signal
    Analog - Single Ended
  • Duration
    2 Min
  • Input Signal
    Analog - Differential
  • Sampling Frequency
    8kHz
  • Filter Pass Band
    3.4kHz