  • ISL22326WFR16Z-TK
ISL22326WFR16Z-TK
advertisement
Manufacturer No:
ISL22326WFR16Z-TK
HK JDW NO:
668-ISL22326WFR16Z-TK
Package:
16-TQFN Exposed Pad
Datasheet:
ISL22326WFR16Z-TK
Description:
16 Pin ISL22326 Digital Potentiometers XDCP™ Series I2C
Step5Bar-code shipping tag
ISL22326WFR16Z-TK
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-TQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XDCP™
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Selectable Address
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ISL22326
  • Pin Count
    16
  • Configuration
    Potentiometer
  • Number of Circuits
    2
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Taper
    Linear
  • Number of Taps
    128
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    70
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±50ppm/°C