ISL33002IUZ
ISL33002IUZ
668-ISL33002IUZ
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ISL33002IUZ Overview
As a convenience to the user, power buffer has been packaged in 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width).Tube packages are ready for power buffer.A universal mounting system for easy adaptation.As for types, this is an example of a typical Buffer, Accelerator.As far as the voltage is concerned, this op amp buffer uses 2.3V~5.5V volts.In order to maintain the output quality, 2 channels cooperate with each other.As a result, it facilitates 2-Wire Bus input.A -40°C~85°C operating temperature is recommended to avoid malfunctions.There are a variety of applications for this operational amplifier buffer, including I2C - Hotswap.For more pin-to-pin solutions, try "ISL33002".It reaches its peak reflow temperature at NOT SPECIFIED degrees Celsius.A Power buffer's pinout is determined by the number of pins that it has and starts with 8.Depending on the input, it will output in 2-Wire Bus.In other words, it is a 3mA op amp buffer.
ISL33002IUZ Features
2 channels.
Mainly used in I2C - Hotswap.
ISL33002IUZ Applications
- Laptop Computers (for External Video Cards)
- Cable Repeaters
- Communications Switchers
- Backplane Interconnect
- Industrial Server
- Protection Switching
- Desktop Computers
- Industrial PCs
- PECL-to-LVDS Translation
- Medical
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISL33002IUZ
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-89HP0604SZBNRG36-VFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Renesas Electronics America668-ISL33002IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-AMB0482C1RJ8655-FBGA, FCBGA2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33001IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33003IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare