  • ISL76534ARXZ-T13
ISL76534ARXZ-T13
advertisement
Manufacturer No:
ISL76534ARXZ-T13
HK JDW NO:
668-ISL76534ARXZ-T13
Package:
28-XFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ISL76534ARXZ-T13
Description:
6.3V~19V Video Amps Modules Automotive, AEC-Q100 Series 10V/μs
Purchasing and Inquiry
ISL76534ARXZ-T13 Overview
There is a Tape & Reel (TR) package attached to class d amplifier.Consequently, class d amp is available in package 28-XFQFN Exposed Pad.This is a good choice for Buffer because of audio amplifiers high performance.A Surface Mount mounting method is used to connect audio power amplifier to the PCB.The 1 circuits provide audio ic's enhanced flexibility.There is 28 pin count on this board.Its -3db bandwidth is 5MHz.Digital sound amp is supplied with 1.3mA current.This amplifier has a consumer integrated circuit type of CONSUMER CIRCUIT.It belongs to the Automotive, AEC-Q100 series of FPGA.
ISL76534ARXZ-T13 Features
ISL76534ARXZ-T13 Applications
  • Microphone Preamplifier Circuit
  • External Audio Amplifiers
  • Premium Audio
  • Car Audio
  • Analog and Digital Mixing Consoles
  • Audio Test And Measurement
  • Automotive external amplifier
  • High-End A/V Receivers
  • Body Control Modules
  • Automotive head unit
Step5Bar-code shipping tag
ISL76534ARXZ-T13
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-XFQFN Exposed Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Buffer
  • Pin Count
    28
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    1.3mA
  • Slew Rate
    10V/μs
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    6.3V~19V
  • Current - Output / Channel
    530mA
  • -3db Bandwidth
    5MHz