  • IT3M1-160P-32H(03)
IT3M1-160P-32H(03)
advertisement
Manufacturer No:
IT3M1-160P-32H(03)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-IT3M1-160P-32H(03)
Package:
Description:
Interposer Tray 0.069 1.75mm Stacking 160 Positions IT3 Gold
Step5Bar-code shipping tag
IT3M1-160P-32H(03)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Stacking
  • Packaging
    Tray
  • Series
    IT3
  • Feature
    Locking
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Interposer
  • Number of Positions
    160
  • Pitch
    0.069 1.75mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Stack Height (Mating)
    15mm ~ 40mm