  • IXYH25N250CHV
IXYH25N250CHV
advertisement
Manufacturer No:
IXYH25N250CHV
HK JDW NO:
401-IXYH25N250CHV
Datasheet:
IXYH25N250CHV
Description:
IGBT 2500V 235A TO-247HV
Step5Bar-code shipping tag
IXYH25N250CHV
    Standard
  • Power - Max
    937W
  • Reverse Recovery Time
    34ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    2500V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    95A
  • Test Condition
    1250V, 25A, 5 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    4V @ 15V, 25A
  • Gate Charge
    147nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    235A
  • Td (on/off) @ 25°C
    15ns/230ns
  • Switching Energy
    8.3mJ (on), 7.3mJ (off)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ