  • IXYL60N450
IXYL60N450
advertisement
Manufacturer No:
IXYL60N450
HK JDW NO:
401-IXYL60N450
Package:
ISOPLUSi5-Pak™
Datasheet:
IXYL60N450
Description:
IGBT 4500V 90A 417W I5-PAK
Step5Bar-code shipping tag
IXYL60N450
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    ISOPLUSi5-Pak™
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2016
  • Series
    XPT™
  • Max Power Dissipation
    417W
  • Power - Max
    417W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    3.3V
  • Max Collector Current
    90A
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    4.5kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    4500V
  • Test Condition
    960V, 60A, 4.7 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3.3V @ 15V, 60A
  • Gate Charge
    366nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    680A
  • Td (on/off) @ 25°C