  • JP-7505-83-36-2
JP-7505-83-36-2
advertisement
Manufacturer No:
JP-7505-83-36-2
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-JP-7505-83-36-2
Package:
Datasheet:
Description:
Red Shrouded Banana Plug to Insulation Piercing Clip - Silicone - 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JP-7505-83-36-2
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Current Rating
    3A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Alligator
  • Cable Length
    36.0 914.40mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG