  • JS251156-BA
JS251156-BA
advertisement
Manufacturer No:
JS251156-BA
HK JDW NO:
590-JS251156-BA
Package:
Rectangular Box
Datasheet:
JS251156-BA
Description:
PMF 15μF Film Capacitor ±10% Rectangular Box Quick Connect - 0.187 (4.7mm) 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 15657
Step5Bar-code shipping tag
JS251156-BA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Rectangular Box
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PMF
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.201W 50.00mmx30.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • Length
    50.0126mm
  • Width
    30.48mm