  • KA79L24AZTA
KA79L24AZTA
advertisement
Manufacturer No:
KA79L24AZTA
HK JDW NO:
295-KA79L24AZTA
Package:
TO-92
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3 TO-92
Quantity:
In Stock : 15386
Step5Bar-code shipping tag
KA79L24AZTA
  • Package / Case
    TO-92
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    O-PBCY-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Polarity
    Negative
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    -24V
  • Output Voltage 1
    24V
  • Min Input Voltage
    -27V
  • Max Input Voltage
    -40V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    47dB
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Load Regulation-Max(%)
    0.2%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.35%