  • KBS-20DA-7C-104
KBS-20DA-7C-104
advertisement
Manufacturer No:
KBS-20DA-7C-104
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-KBS-20DA-7C-104
Package:
Datasheet:
KBS-20DA-7C-104
Description:
BUZZER ELEMENT PIEZO 6.6KHZ 20MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KBS-20DA-7C-104
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2009
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    Wire Leads
  • Capacitance
    10nF
  • Frequency
    6.6kHz
  • Impedance
    300Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    6.6kHz