  • KBS-27DA-5C-105
KBS-27DA-5C-105
advertisement
Manufacturer No:
KBS-27DA-5C-105
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-KBS-27DA-5C-105
Package:
SOT-143
Datasheet:
KBS-27DA-5C-105
Description:
BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KBS-27DA-5C-105
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • Published
    1998
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    30V
  • Frequency
    4.6kHz
  • Impedance
    200Ohm
  • Max Input Voltage
    30V
  • Diameter
    27mm