  • KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
advertisement
Manufacturer No:
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
  • Package / Case
    Axial
  • Material
    Plastic
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    MagLev® KDE
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    1.9W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    1.8W
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Max Power Dissipation
    1.9W
  • Current Rating
    160mA
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • RPM
    2800 RPM
  • Bearing Type
    Vapo-Bearing™
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    49.0 CFM (1.37m3/min)
  • Noise
    34.0 dB(A)
  • Voltage Range
    5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • Width
    25.00mm