  • KDV06DR200ET
KDV06DR200ET
advertisement
Manufacturer No:
KDV06DR200ET
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-KDV06DR200ET
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
KDV06DR200ET
Description:
KDV Series, Metal Film, 200mOhm, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5903
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KDV06DR200ET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KDV
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm