  • KF212410B270R
KF212410B270R
advertisement
Manufacturer No:
KF212410B270R
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-KF212410B270R
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 270Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KF212410B270R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Series
    KF
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    3.5W
  • Packing Method
    Bulk
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Size Code
    9835
  • Height
    10mm
  • Length
    25mm